Audio-Technica AT-LP120XUSB
Design: moderni mutta muovinen
Audio-Technica AT-LP120XUSB-BK on kevyt levysoitin, jossa on moderni muotoilu.
Asennus: Nopea ja kivuton
Suorituskyky: Erinomainen äänilähtö ja muototuki
Äänenlaatu: Vaihtelee järjestelmästä toiseen
Bottom Line
Hinta: Kohtuullinen hinta sille, mitä se toimittaa
Audio-Technica AT-LP120XUSB-BK vs Sony PS-LX310BT
Erinomainen premium-vaihtoehto vakaville audiofiileille
Tekniset tiedot
- Tuotteen nimi AT-LP120XUSB
- Tuotemerkki Audio-Technica
- SKU AT-LP120XUSB-BK
- Paino 20,1 lbs.
- Tuotteen mitat 17,8 x 13,86 x 5,57 tuumaa.
- Väri hopea ja musta
- Moottorin tasavirtaservomoottori
- Drive Method Direct Drive
- Käännöslautanen painevalettu alumiini
- Vääntömomentti >1,0 kgf.cm
- Jarrujärjestelmä Elektroninen jarru
- Signaali-kohinasuhde >50 dB
- Lähtötaso Esivahvistin “PHONO”: 4 mV nimellistaajuus 1 kHz, 5 cm/s Esivahvistin “LINE”: 240 mV nimellinen taajuudella 1 kHz, 5 cm/s
- Phonon esivahvistimen vahvistus: 36 dB nimellinen, RIAA tasattu
- USB-toiminto A/D, D/A - 16-bittinen/44,1 kHz tai 48 kHz USB valittavissa
- Virtalähdevaatimus 120 V AC, 60 Hz
- Sävyvarsityyppi Tasapainotettu S-muotoinen äänivarsi irrotettavalla päänkuorella
- Tehollinen varren pituus 230,5 mm
- Yleistys 16 mm